Айнтрахт (Франкфурт) срещу Рейнджърс ще е големият финал във втория по сила европейски турнир - Лига Европа.

Двата тима спечелиха своите полуфинални битки и напълно заслужено намериха място в мача за трофея.

С по-голямо внимание сякаш се очкаваше мачът във Франкфурт, където Айнтрахт продължи да пише своята невероятна европейска приказка.

Там "орлите" победиха Уест Хем с 1:0, като по този начин с общ резултат от 3:1 се класираха за финала.

Айнтрахт вече има триумф в този турнир през 1980-а. Преди три години в същия турнир Челси уби мечтата на "орлите" за нов финал след изпълнение на дузпи, но днес "чуковете" от Лондон нямаха шанс.

Двубоят се разви просто ужасно за гостите, които още в 19-ата минута останаха с човек по-малко, когато Аарън Кресуел фаулира откъсващия се сам срещу вратаря нападател на Айнтрахт. Съдията странно не показа никакъв картон в реално време, но намесата на ВАР го убеди, че това е червен картон.

Седем минути по-късно пореният удар по "чуковете" бе нанесен от Рафа Сантош Боре, който вкара за 1:0 в полза на Франкфурт и 3:1 в общия резултат.

От този момент задачата на Уест Хем изглеждаше много тежка, като гостите така и не успяха да се върнат в мача, а след това и да търсят обрата.

Айнтрахт свърши по перфектен начин своята задача, като след скалповете на испанските Бетис и Барселона, сега взе и този на Уест Хем.

Снимка: Getty images

По същото време далеч по-вълнуващ бе мачът на митичния "Айброкс" в Глазгоу, където Рейднжърс изживя една от най-великите си вечери.

Рейнджърс победи с 3:1 немския РБ Лайпциг, като по този начин с общ резултат 3:2 успя да се класира за финала.

Той е общо пети за "сините" от Глазгоу в Европа. Три от тях са в несъществуващия вече турнир КНК, а последният бе преди 14 години отново в Лига Европа, загубен от Зенит.

Рейнджърс трябваше да търси задължителен успе срещу РБ Лайпциг, като с два бързи гола на Джеймс Травениър и Глен Камара, домакините вече водеха с 2:0.

Ситуацията на "Айброкс" се преобърна, а вече немският тим трябваше да търси задължителното попадение, което в крайна сметка намери.

Кристофър Нкунку го вкара, но драмата бе пълна. Десет минути преди края Джон Лундстрам вкара решителния гол.

Той бе на точното място около точката за изпълнение на дузпа, за да довкара рикоширалото от страничната греда центриране.

Гол за историята, след който "Айброкс" със сигурност няма да спи.