Евертън ще играе в Премиър лийг и през следващия сезон.

Въпреки че в хода на кампанията бяха съпътствани от много проблеми, "карамелите" показаха характер и запазиха мястото си в елита на английския футбол. Това стана факт след драматична победа с 3:2 над Кристъл Палас.

Тимът на Франк Лампард губеше с 0:2 на почивката, но успя да направи обрат, който докара до делириум феновете на "Гудисън Парк" и част от тях нахлуха на терена след победния гол на Доминик Калвърт-Люин в 85-ата минута.

По този начин Евертън събра 39 точки и кръг преди края може да е спокоен за оцеляването си, а последният изпадащ ще е един измежду Бърнли и Лийдс.

Getty Images

В другия мач от вечерта, засягащ битката на дъното, Астън Вила и Бърнли завършиха наравно 1:1. Точката бе достатъчна на гостите да излязат от зоната на изпадащите и да се надяват на оцеляване и след последния кръг.

Иначе по същото време Челси си гарантира спечелването на бронзовите медали в Премиър лийг през този сезон, след като се добра до равенство 1:1 в домакинството си на Лестър. На двубоя на "Стамфорд Бридж" присъстваше почти сигурният нов собственик на лондончани Тод Бьоли.

Гостите първи поведоха в резултата с гол на Джеймс Мадисън още в 6-ата минута, но Маркос Алонсо изравни в 34-тата.

Точката обаче бе достатъчна за Челси да си гарантира, че няма как да бъде изместен от третото място в последния кръг, тъй като вече не може да бъде изпреварен от преследвача Тотнъм, който изостава на 3 точки и е с по-лоши показатели в преките двубои и драстично по-лоша голова разлика.