Купата на Футболната асоциация предложи поредната порция магия, след като последният в третото ниво - Уимбълдън, удари с 4:2 елитния Уест Хем. Пълният със звезди и национални футболисти тим на гостите губеше с 0:3 след 47 минути игра, успя да намали пасива си до 2:3, но отпадна срещу далеч по-надъханите си домакини.

Уимбълдън е последен в Лига 1, на пет точки зад предпоследния. Преди няколко дни загуби мача си от първенството на същия стадион от Флитууд с 0:3 и се очакваше, че Уест Хем ще разгроми домакина.

Но два гола на Скот Уагстаф (на основната снимка) и един на Квеси Апиа дадоха сензационна преднина на третодивизионния тим, преди резервите Лукас Перес и Фелипе Андерсон да върнат малко от достойнството на елитния гост.

В края Тоби Сибик направи резултата 4:2 и на терена нахлуха щастливи хора, невярващи на очите си.

Победата върна не само вярата в романтиката на този най-стар футболен турнир.

В съботния ден я имаше в изобилие - втородивизионният Милуол отстрани изненадващо Евертън от Висшата лига с 3:2, четвъртодивизионният Нюпорт направи 1:1 като гост и докара до преиграване Мидълзбро от върховете на Чемпиъншип, а Шрозбъри (също Лига 1) изпусна в последните секунди един от водещите отбори в елита - Уулвърхемптън (2:2).

Но черешката на тортата сложи Уимбълдън, който върна лентата към спомени за Лудата банда.

Това бе отборът на Вини Джоунс, Денис Уайз, Джон Фашаню, Лори Санчес и останалите от края на 80-те и началото на 90-те, побеждавал наред грандовете с особения си, грубоват стил.

Несломимият дух на онзи тим на Уимбълдън е пословичен, а неговият връх е спечеленият финал за Купата на ФА през 1988 г. срещу един от най-силните отбори на Ливърпул в историята.

Е, в събота късно вечерта победата не бе чак толкова значима, но... Лудата банда отново е тук.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos