Отборите на Ботев (Враца) и Локомотив (София) си спретнаха истинско шоу с четири гола и много положения в Северозапада.

Двата тима завършиха наравно 2:2, макар да не са сред най-резултатните в елита, а очакванията да бяха за доста по-скучна продукция.

Освен попаденията, двата тима създадоха още доста голови положения, а в последните няколко минути от мача Ботев (Враца) дори получи два червени картона накуп, заради което доигра срещата с девет души.

Още самото начало загатна, че ни очаква зрелищен следобед във Враца, защото само за 20 минути на стадион "Христо Ботев" паднаха три попадения.

Отборът на Ботев не можеше и да мечтае за по-добър старт, защото в 12-ата минута вече водеше с 2:0 благодарение на две статични положения и безумни грешки в отбраната на Локомотив.

Първо македонският нападател Дориан Бабунски изведе врачани напред, след като бе оставен сам на далечната греда. Октавио, който трябваше да го пази персонално, просто стоеше до него и по никакъв начин не се опита да му попречи.

Така Бабунски спази традицията да наказва столичните тимове, като след Левски и ЦСКА, вкара и на Локомотив.

Само четири минути по-късно Ботев изпълни корнер, при който вртарят на гостите Александър Любенов излезе неразчетено, а от това се възползва Антонио Георгиев, който насочи топката в опразнената врата.

Няколко минути по-късно обаче и стражът на домакините - Краси Костов, се отчете с грешка, като не успя да улови една наглед лека топка, подари я на Илия Димитров, а голмайсторът на гостите я довкара от втория опит.

И шоуто във Враца продължи, защото тъкмо, когато изтичаха 30 минути игра, Александър Александров изравни за 2:2 с фантастичен гол. Попадение, което със сигурност ще е сред най-красивите през сезона.

През тази първа част, двата тима спокойно можеха да си вкарат по още два гола.

Втората част бе доста по-спокойна, поне до последната 90-ата минута, когато след консултация с ВАР, съдията Ивайло Стоянов даде директен червен картон на Красимир Тодоров, както и втори жълт картон на Йоан Бауренски, с което остави домакините с 9 човека.

Локомотив обаче нямаше особено много време да се възползва от това, като заслуженото 2:2 се запази като краен резултат.

Така "железничарите" продължават със силното представяне от началото на сезона и поне временно са шести с 13 точки. Ботев (Враца) пък е осми с 10 пункта от 10 мача.