Еквадор и Бразилия завършиха 1:1 в луд, луд мач от световните квалификации в Кито. Как обаче резултатът остана само 1:1, как двата отбора го завършиха все пак с по 10 души и какво шоу изнесе ВАР... беше направо невероятно зрелище.

Срещата започна с жълт картон на Емерсон от гостите преди да е изтекла първата минуа. После дойде късметлийски гол на Каземиро за бразилците (6-а минута). Халфът на Реал добута топката във вратата след разбъркване, при което домакините не успяха да изчистят. А те нападаха непрестанно, защото са в отлична позиция за класиране на Мондиала.

Нататък вече бе хаос - един от най-колоритните и култови мачове, който сме виждали от години.

В 15-ата минута домакините останаха съвсем справедливо с 10 души - вратарят им Алехандер Домингес опита да гилотинира с карате удар Матеус Куна от бразилците на границата на наказателното поле. Съдията Вилмар Ролдан от Колумбия обаче не видя в първия момент и остави играта да продължи. А бразилецът бе с кървави следи по врата и гърдите като от филм с Жан-Клод ван Дам.

60 секунди по-късно бе изгонен и Емерсон - втори жълт картон. Това остави двата състава с 10 души на терена, а не бяха минали 20 минути!

В 31-вата минута Алисон, вратарят на Бразилия, също бе изгонен за ритник в главата на съперник. Но Ролдан отиде и изгледа на монитора ситуацията, за да види, че стражът на Ливърпул всъщност изчисти топката и връщащият се от отката крак закачи съперника. Картонът бе отменен, вратарят - реабилитиран и върнат на терена.

Всичко това - само за половин час игра.

КАКВО СЕ СЛУЧИ В ОСТАНАЛИТЕ МАЧОВЕ В ЮЖНА АМЕРИКА - ТУК.

Второто полувреме не бе по-малко култово. Домакините вкараха гол, който бе отменен заради излизането на топката от игрището преди центрирането (видяно пак след намеса на ВАР), а после получиха дузпа. Но докато се радваха и се готвиха да я изпълняват, Ролдан пак отиде на монитора. И видя, че Еступинян от еквадорците е изиграл майсторски ситуацията и си проси нарушението. То бе отменено, а стадионът вече искаше разправа с този колумбиец.

Еквадор стигна до изравняване в 75-ата минута, когато Феликс Торес с глава все пак прониза Алисон. А вратарят на Бразилия в третата минута от добавеното време за втори път получи червен картон от рефера, след като боксира топката и главата на нападател на Еквадор в наказателното поле. И пак - дузпа! Победен гол?

Колумбиецът бодро отново изтича до ВАР екранчето, отмени решението (отново по-скоро правилно) и пак реабилитира Алисон. Вратарят на Бразилия два пъти бе гонен, два пъти - връщан на терена. Две дузпи бяха отсъдени и отменени за Еквадор, а покрай всичко това имаше и анулиран гол, 8 жълти и 2 червени картона. Какво повече да види човек в един мач?

За Еквадор Жорди Кайседо от ЦСКА остана на скамейката на резервите и имаше добър изглед към цялото шоу. Отборът му е с 24 точки, твърдо трети в класирането с 5 т. аванс пред Уругвай на четвъртото място и 7 пред Колумбия и Перу на петото, което дава право на бараж. В оставащите три мача еквадорците се нуждаят от 4 т., за да са сигурни за Катар. Те обаче са сложни двубои - гостувания на Перу и Парагвай, домакинство на Аржентина.