Пирин (Благоевград) и Берое изиграха един от най-интригуващите мачове от началото на сезона в българския футбол.

Старозагорци триумфираха на югозапад с 4:3 след голям обрат в среща, която предложи хеттрик на Преслав Йорданов за домакините и по два гола за Гаюс Макута и Алиун Фал от гостите.

Беройци на Димитър Димитров изоставаха с 1:3 до 81-ата минута, но с три попадения до края успяха да обърнат резултата и да се класират за втория кръг в турнира за Купата на България.

Те бяха близо до това да отпаднат за втора поредна година от втородивизионен отбор, но показаха характер в луди 90 минути. Пирин и феновете му меко казано има за какво да съжаляват, тъй като изиграха фантастичен мач и направиха добри контраатаки.

Домакините изиграха много силно първо полувреме и откриха резултата още в петата минута. Преслав Йорданов реализира след пробив от левия фланг доведе до центриране и отклонена топка на Джон-Кристоф Коблави, който намери Преслав Йорданов. Таранът не сгреши от лесна позиция за 1:0.

Берое потърси изравняване, но след като нацели гредата и направи няколко пропуска, в крайна сметка успя в 41-ата минута. Гаюс Макута вкара след страхотна асистенция с пета на Иван Минчев - 1:1.

До края на полувремето обаче Преслав Йорданов вкара още един гол. Нападателят бе точен с глава след контраатака и перфектно центриране на Александър Дюлгеров.

Шоуто тепърва предстоеше. През втората част Иван Минчев пропусна спорна дузпа за своите, която бе отсъдена за игра с ръка на Николай Бодуров. Такава обаче нямаше, а Франческо Руберто спаси наказателния удар.

Йорданов стигна до своя хеттрик в 66-ата минута и отново след контраатака. Антон Карачанаков проби през центъра и намери бившия играч на Локо (София). Последният с удар по земя преодоля Християн Василев за 3:1.

Силните минути за Берое се оказаха поселдните 10, когато тимът стигна до три попадения. В 81-ата Алин Фал бе изведен зад защитата от Александър Цветков и вкара сам срещу вратаря за 2:3.

В 85-ата минута резултатът бе изравнен. Алиун Фал бе точен за 3:3. След центриране на Иван Минчев от фаул се стигна до разбъркване и нападателят бе най-съобразителен с удар по земя.

Фал имаше ключова роля и за победния четвърти гол, след като бе фаулиран от вратаря за дузпа. Този път Макута изпълни от бялата точка и за разлика от Минчев бе точен, за да оформи своя хеттрик.