Лудогорец във втори пореден мач не успя да победи кипърския АЕК Ларнака - 0:0 в Разград.

Така българският шампион загуби математически шансове за класиране в елиминациите на Лига Европа и предстоящите мачове с Байер (Леверкузен) и Цюрих от груповата фаза ще са последни.

Хората на Антони Здравков изиграха малко по-силен мач от този в Кипър, но направиха не малко пропуски, които ги лишиха от победата. Спорно е дали тя щеше да бъде заслужена, но бе търсена със сигурност.

Лудогорец показа отново тазгодишните проблеми в Европа и бе неубедителен както в атака, така и в защита. Кипърците имаха своите шансове през първото полувреме, което бе логично, предвид че и на двата отбора им трябваше задължителна победа.

Снимка: Bulphoto

Думите на Здравков и капитана Светослав Дяков в деня преди мача, за увереност в успеха, не се оправдаха. Разградчани са с две точки и вероятно след мача с Цюрих ще оставят зад гърба си най-слабото си представяне в групова фаза на евротурнири. Не като точков актив, а като въображение и амбиция.

АЕК започна по-добре двубоя и с няколко флангови атаки отляво застраши Ренан, но стражът бе убедителен при острите подавания към наказателното му поле.

В 13-а минута Тричковски отправи много силен пряк свободен удар по земя, но топката мина встрани.

Лудогорец отвърна с бърза атака и двойно подаване между Марселиньо и Кешеру, но от перфектна позиция бразилецът стреля твърде слабо.

Малко след това Натанаел си изпроси ненужен жълт картон, което означава, че ще пропусне предстоящия мач в Леверкузен. Последваха силни минути за Лудогорец и шансове пред Марселиньо и Лукоки. Скоростта бе добра.

В 37-а минута АЕК стигна до един от най-добрите си шансове, когато Ренан се намеси по прекрасен начин след далечен удар по земя на Силва. Получи се лек рикошет и вратарят трябваше да внимава.

Снимка: БТА

Четири минути по-късно Сисиньо центрира към Кешеру и от воле румънецът пробва удар, който не се получи перфектно и топката излезе в аут. Позицията му обаче бе перфектна.

В началото на второто полувреме Апостолос Яну опита да удари с глава тази на Козмин Моци при нервен изблик на двамата. Централният защитник падна на земята и съдията взе решение да покаже по един жълт картон.

Мачът продължи да е много двуостър, но по-обещаващите атаки бяха спирани с нарушения, които водеха до опасни статични положения.

В 74-а минута Марселиньо имаше трети шанс за гол, но негов диагонален удар бе спасен от Рамирес. Секунди по-късно опасен удар с глава на Моци срещна гредата. Лудогорец нямаше късмет.

Големят залог направи последните минути изключително нажежени и нарушенията на гостите ставаха все по-груби. Лудогорец осъществи финален натиск, но той не доведе до нищо по-опасно.

Леверкузен победи Цюрих с 1:0 в другия мач от групата и двата отбора се класираха за елиминациите.