Лудогорец записа важна победа с 1:0 в първия плейоф от Лига на конференциите.

Българският шампион надви в Разград белгийския гранд Андерлехт и си осигури минимална преднина преди реванша след седмица.

Единственото попадение в мача бе дело на Игор Тиаго, който още в началото на мача се разписа след асистенция на Кирил Десподов.

ВИЖТЕ ТУК ВИДЕО С ВСИЧКО НАЙ-ИНТЕРЕСНО ОТ МАЧА>>>

След попадението Лудогорец продължи да е по-активният тим на терена и само сериозният пропуск на Текпетей лиши "орлите" от скоростен втори гол.

Снимка: БТА

Постепенно обаче Андерлехт успя да изравни играта и до 30 минута на два пъти бе близо до изравнителен гол, но топката мина покрай вратата на домакините.

В добавеното време на първата част пък и гредата помогна на Лудогорец, след като Дрейер бе оставен непокрит зад гърба на защитата, но се размина на сантиметри от гола.

Така в крайна сметка двата тима се оттеглиха на почивката при 1:0 за българския тим.

В първите десетина минути на второто полувреме Лудогорец демонстрира, че ще се опита да убие темпото на игра и да пази резултата, разчитайки предимно на контраатаки.

Снимка: БТА

В 66 минута Кирил Десподов бе изведен сам срещу вратаря на гостите, но ударът му бе спасен, а съдията отсъди и засада.

Телевизионните повторения обаче показаха, че засада няма и така ако Десподов бе вкарал, попадението щеше да бъде признато за редовно.

Минути по-късно Мануел Шоу получи жълт картон и няма да е на разположение за българския тим на реванша заради наказание. В 84 минута Раман бе изпуснат зад отбраната на Лудогорец, но изстрелът му бе спасен от Серджо Пат, който запази преднината на домакините.

До края Андерлехт не успя да пречупи играта в защита на българския тим и така резултатът остана непроменен - победа за Лудогорец с 1:0.