Лудогорец победи Локомотив (Пловдив) с 3:1 в Разград в среща от петия кръг на Първа лига и отново стъпи на върха в класирането.

Разградчани се оказаха изоставащи в резултата и изиграха един от най-слабите си мачове от началото на сезона, но показаха завидна ефективност когато имаха нужда от нея - три гола за 20 минути им донесоха обрат.

Съставът на Павел Върба постигна четвърта поредна победа в шампионата, а Локомотив се размина от шанса на свой ред да поведе в класирането, ако бе запазил аванса си. Двата тима играха много слабо в защита и направиха редица грешки, които в повечето случаи не бяха наказани. Разделиха си по едно полувреме като в първото пловдивчани определено бяха по-устремени.

Локо обаче не успя да си отмъсти за срамното 1:6 от края на миналия сезон и това е четвърта поредна загуба за тях в Разград. Така "смърфовете" остават на пета позиция с девет точки. Лудогорец е първи с 12.

Локомотив имаше хубав шанс за гол още в петата минута, когато диагонален удар на Салинас мина на сантиметри от страничната греда. В 15-ата минута

отново той направи голям пропуск, след като прехвърли вратаря и вратата от перфектна позиция след грешка на "зелен" защитник.

Лудогорец стигна до първия си опасен удар в 32-ата минута, когато Антон Недялков стреля отдалеч със сила, но топката мина встрани.

Локо изпълни няколко корнера през това полувреме, а най-опасният дойде в 37-ата минута. Тогава Карагерен стреля по земя и Ренан спаси.

Това полувреме беше белязано от две непростими грешки на вратаря на Лудогорец, който подаряваше топката на съперника. Пловдивчани обаче не успяха да се възползват.

Головете бяха запазени за второто полувреме. Локомотив го започна по-добре и заслужено откри резултата в 52-ата минута. Салинас центрира от фаул, топката беше отклонена пред наказателното поле и там Бирсент Карагерен с ниско воле прати топката по земя неспасяемо във вратата за 1:0.

Лудогорец обаче отвърна 10 минути по-късно с първия си български гол за сезона. Антон Недялков пусна пас към Доминик Янков, който разстреля вратаря със силен удар за 1:1.

Пълният обрат стана факт в 79-ата минута, когато Алекс Сантана беше оставен да прави каквото си поиска пред наказателното поле и с прецизен фалцов удар вкара за 2:1.

Само две минути по-късно падна и третият гол за Лудогорец. Елвис Ману се възползва от нескопосан удар на Кешеру, който се превърна в перфектен пас зад защитата - 3:1.