Лудогорец изигра добър мач, но не успя да вземе поне точка срещу испанския Бетис.

В петия двубой от група С на Лига Европа "орлите" опитаха всичко и тотално надиграха съперника си през първата част. С едва едно чисто положение през второто полувреме обаче Бетис показа убийствена ефективност и вече има 14 точки на върха, а в герой се превърна резервата Набил Фекир.

Лудогорец пък остава на второто място със 7 точки, но Рома ще има шанс да застигне българския тим, ако успее да победи ХИК Хелзинки по-късно тази вечер. А в последния кръг Лудогорец ще гостува именно в Рим.

ВИДЕО С ВСИЧКО НАЙ-ИНТЕРЕСНО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК>>>

В 15 минута Лудогорец пропиля първата си сериозна възможност. Каули Оливейра бе изведен зад защитата на Бетис, но изстрелът му мина над вратата. 7 по-късно ситуацията се повтори - Игор Тиаго се измъкна на чиста позиция, но Клаудио Браво успя да парира удара му.

Гостите получиха сериозен удар в 25 минута, когато 41-годишната легенда Хоакин получи травма след приземяване от въздушен двубой и бе принудително заменен.

Лудогорец продължи да е по-активният тим на терена, а опасен удар на Текпетей мина на сантиметри от гредата на Клаудио Браво.

БТА

В 41 минута Лудогорец пропиля с лека ръка поредната си отлична възможност, след като Игор Тиаго отново бе изведен зад защитата на Бетис, но в последния момент бранител успя да се намеси. До края на полувремето липсваха по-сериозни опасности и двата тима се оттеглиха при 0:0 на почивката.

В първите минути на второто полувреме Бетис успя да изравни играта, а в 55-ата дори поведе в резултата. Набил Фекир получи чудесно подаване и с удар от въздуха прати топката във вратата на Лудогорец - 1:0 за гостите.

ВИДЕО С ПОПАДЕНИЕТО ВИЖТЕ ТУК>>>

След гола испанците укротиха темпото, докато Лудогорец пробва да се върне в мача. А до края на мача домакините така и не успяха да стигнат до добро положение за гол, заради което загубиха двубоя, записвайки 8 загуба в 8 срещи срещу испански тимове.