Лудогорец знае с 99.9 процентова сигурност следващия си съперник в Лига Европа, ако елиминира исландския Валур.

Това ще бъде уелският ТНС, който ще отпадне твърде вероятно от датския Копенхаген след безметежно 0:2 за гостите в първия мач.

Отборът от датската столица си бе твърд фаворит, а след успеха навън си предреши нещата в дуела. Лудогорец чака загубилия от този квалификационен мач от Шампионската лига, за да го срещне в трети кръг на Лига Европа, в т.нар. "шампионски поток".

Копенхаген с лекота се справи в Уелс, като головете вкараха кипърецът Пиерос Сотириу и Роберт Сков.

В най-интересният мач от двубоите в Шампионската лига, ПСВ направи знаменит обрат в луд мач с Базел - 3:2.

Домакините поведоха рано, за да се стигне до изравняване в края на първото полувреме, а в 79-ата минута опитните швейцарци с контраатака излязоха напред в резултата - 1:2.

Резервата Сам Ламерс изравни секунди преди изтичането на 90-те минути, а в добавеното време друг младок от ПСВ - Донийл Мален, нанесе победния удар.

Така преди реванша в Базел, преднината е за холандците.