Българският шампион Лудогорец завърши за втори път наравно в зимните контроли при новия си треньор Анте Шимунджа. След 1:1 с Висла (Краков, Полша) в първата среща, днес те направиха 3:3 с австрийския Волфсбергер. Австрийците водеха до 10 минути преди края с 3:1, но в рамките на три минути накрая Лудогорец стигна до равенство 3:3.

Двата отбора започнаха в добро темпо за контролна среща и най-напред Пиерос Сотириу принуди вратарят Мануел Кутин да спасява. В 8-ата минута Бърнард Текпетей проби и стреля, но в аут.

В 17-ата минута Волфсбергер откри резултата, след като австрийците пресякоха топка на Текпетей. Контраатаката се разви от дясно, топката беше подадена от Дарио Визингер по земя към Барибо и за нападателя не бе проблем да вкара от два метра в празната врата.

В 22-ата минута Барибо можеше да удвои преднината на своите, но Тихомир Димитров подложи крак на топката и я спря преди да влезе в мрежата. Лудогорци имаха едва възможност, която Текпетей пропусна, но в 30-ата минута стана 2:0 за 3-тите в австрийското първенство. Разписа се Дарио Визингер, който вкара след центриране от фаул.

В последната минута на първото полувреме Лудогорец върна едно попадение чрез Елвис Ману. Пиерос Сотириу овладя топката и подаде на тръгналия на скорост Ману, който преодоля един бранител и прати топката във вратата с отсечен удар - 1:2.

На полувремето старши треньорът на разградчани Анте Жимунджа смени почти целия състав, но промяна в поведението на отборите на терена нямаше. В 57-ата минута Шейку Диенг можеше да вкара трети гол, но ударът му срещна гредата. В 72-ата минута Диенг все пак се разписа, след като получи центриране от дясно. Той изпревари пасивните защитници на Лудогорец и вратаря Пад и прокара топката под тялото на стража за 3:1.

В 80-ата минута Лудогорец върна още едно попадение, като този път се разписа Ихинио Марин. Испанският нападател засече с глава центриране на Кирил Десподов от ъглов удар от дясно. Само след три минути Лудогорец изравни чрез Мавис Чибота. Каули Оливейра подхвана атака, подаде на тръгналия на скорост Кирил Десподов. Капитанът на шампионите технично копна на далечната греда, където Чибота овладя, обърна топката зад гърба на защитник и мощно я прати под гредата за 3:3.

Състав на Лудогорец: Серджо Пад, Тихомир Димитров, Оливие Вердон, Жан Карничник, Шакил Пинас, Доминик Янков, Мануел Афумана Шоу, Елвис Ману, Бърнард Текпетей, Спас Делев, Пиерос Сотириу (второ полувреме: Джордан Икоко, Игор Пластун, Илкер Будинов, Георги Терзиев, Стефан Баджи, Каули Оливейра, Ихинио Марин, Кирил Десподов, Рик Джонатан, Мавис Чибота)