Лудогорец научи съперника си за плейофната фаза в турнира Лига на конференциите, за която разградчани се класираха след второто си място в Група "H".

Това е швейцарският Сервет, който беше един от най-приемливите отбори, които българският тим може да изтегли. Тимът е втори от миналия сезон в първенството си и четвърти в настоящия.

Отборът на Георги Дерменджиев избегна тимове като Олимпиакос, Аякс и Бетис, като вместо това ще се изправи срещу четвъртия в швейцарското първенство.

17-кратният шампион на Швейцария Сервет стигна до тази фаза в Лигата на конференциите след трето място и спечелени пет точки в групата си в Лига Европа, в която бяха още Славия Прага, Рома и Шериф Тираспол.

Именно в този швейцарски тим тръгна чуждестранната кариера на бившия български национал Мартин Петров

Сервет два пъти се е изправял срещу български отбори до момента. Първият случай бе през сезон 1966/67 година в четвъртфиналите на КНК, където губи от Славия с общ резултат 1:3.

През 1998 година пък отпадна с общ резултат и голове на чужд терен срещу ЦСКА в първия кръг на Купата на УЕФА.

Швейцарците ще са домакини в първия мач срещу Лудогорец, който е на 15 февруари. Седмица по-късно е реваншът в Разград, а победителят отива на осминафинал.

До момента в историята си Лудогорец в четири случая е играл срещу швейцарски съперници, като три от тях са срещу Базел. Веднъж в плейофите на Шампионска лига (отпадане с общ резултат 2:6 през 2013-а) и два пъти в груповата фаза на Шампионска лига (1:0 и 0:4 през 2014-а и 1:2 и 0:0 през 2016-а). През 2018-а пък разградчани бяха в група в Лига Европа с Цюрих. Записаха равенство 1:1 и загуба с 0:1.