Лудогорец победи рутинно гостуващия Арда с 2:0 в среща от десетия кръг на Първа лига.

Кърджалии, които са приятната изненада през този сезон и бяха с две поредни победи, играха равностойно в голяма част от първото полувреме, но по-голямата класа на разградчани си каза думата.

Шампионите влязоха в двубоя в много добро настроение след паметната си победа с 5:1 над ЦСКА (Москва) в Лига Европа и позитивните знаци личаха в играта им в целия сблъсък с кърджалии.

Лудогорец можеше да поведе още в 14-ата минута, когато Дан Битон стреля по страхотен начин от пряк свободен удар, но топката срещна напречната греда.

След това Иван Караджов спаси опасен удар на Вандерсон, но нямаше какво да направи в 35-та минута. Битон отправи много далечен, но и точен удар без почти никаква подготовка, който се оказа неспасяем за бившия страж на ЦСКА.

През втората част Лудогорец още повече наложи волята си. В 49-та минута обаче дойде най-добрият шанс за Арда. Аморин стреля опасно, но последва много класно спасяване на Ренан.

Лудогорец отвърна с шут на Мавис Чибота, който също бе спасен. В 66-та минута именно новото попълнение на разградчани се разписа след пас на Джордан Икоко.

От там нататък почти всичко опасно бе в актива на Лудогорец. В 76-та минута Димо Бакалов направи най-големия пропуск в мача, като не уцели вратата от чиста позиция.

В последните минути кърджалии се опитаха да стигнат до почетно попадение, но защитата в зелено не бе разконцентрирана и до такова не се стигна. Най-опасният удар бе на бившия играч на Ливърпул Конър Рандал, който пробва рефлекса на Ренан.

Така Лудогорец е лидер в класирането с актив от 24 точки, на една пред втория Левски. Арда остава пети с 15 точки.