Лудогорец напуска турнира Лига Европа без да спечели точка, след като загуби и шестия си мач в групата. Австрийският ЛАСК бе по-добрият отбор в Разград и спечели с 3:1, с което събра 10 точки.

Те няма да му стигнат да отиде в елиминациите, но гостите не показаха никаква милост днес срещу българския шампион.

Това е тъжна есен в Европа за Лудогорец, който традиционно не се посрамва с представянията си на тази сцена. Този път отпадането е болезнено - освен нулата в графата точки, стряскащи са тези общо 19 инкасирани гола, повече от 3 на мач.

Само Дъндолк и Селтик са получили по толкова от всички 48 отбора в груповата фаза.

И днес Разград нямаше отговор на австрийската мощ, като имаше късмет да не изостава преди почивката. Гостите удариха греда, после изпуснаха и дузпа като Томас Гойгингер не успя да преодолее Пламен Илиев от 11 метра.

В първата атака за второто полувреме Лудогорец поведе. Само 38 секунди бяха изминали и резервата Елвис Ману откри след пас на Клаудио Кешерю отляво. Ганаецът вкара три пъти на ЛАСК при 3:4 от този съперник на мача в Австрия. И за десетина минути изглеждаше, че ще има не само първа точка, а може би - и победа.

В 56-ата минута обаче досадна грешка пред наказателното поле, оставила топката за Филип Визингер, който просто приспа Илиев с шута си в горния ъгъл.

Шокът бе сериозен, защото Лудогорец получи гол не, когато бе надигран и притиснат, а когато сякаш бе поел контрол над мача.

Снимка: БТА

1:2 дойде с още по-голям шок - в 62-рата минута Алекс Сантана спря нападател на гостите, който опитваше да довката топката във вратата - дузпа и доста пресилен червен картон за бразилеца. От 11 метра този път грешка нямаше, Рене Ренер изведе ЛАСК напред - 1:2.

С 10 души вече мисията изглеждаше невъзможна, а още четири минути по-късно нокдаунът се превърна в нокаут - датският нападател Мадс Мадсен заби с глава след бърза контра и сложи край на интригата - 1:3.

Нататък бе мъка за гледане, още една греда за гостите, после и няколко опасности, които не завърши с гол за щастие на българския шампион.

Срещата завърши със стряскащата статистика от 25 удара, отправени към вратата на Илиев. И този двубой, и цялото си участие в груповата фаза, Лудогорец няма да запомни с много позитивни неща.