Лудогорец отнесе Ботев (Враца) с 6:0 в Разград в среща от 21-ия кръг на родната Първа лига.

Сблъсъкът бе официален дебют за новия чешки наставник Павел Върба, който нямаше как да мечтае за по-убедителен първи мач на неговия отбор в пролетния полусезон.

Врачани на Антони Здравков бяха безпомощни срещу шампиона най-вече през второто полувреме, когато допуснаха четири попадения. По две от тях реализираха Марселиньо и Якуб Швиерчок, а по веднъж бяха точни Клаудиу Кешеру и Абел Анисе.

Мачът бе перфектен за Лудогорец и по друга причина. Отборът победи в пешеходно темпо пет дни преди първия сблъсък с Лига Европа. Не може да се каже, че възпитаниците на Върба изразходиха кой знае колко от физическия си запас.

Разградчани вече имат 51 точки и водят със седем на втория Левски, който по-рано днес завърши наравно 0:0 с ЦСКА. Ботев (Враца) остава предпоследен с актив от 14 точки.

Лудогорец поведе още с първия си шанс. Марселиньо реализира с глава в осмата минута след центриране на капитана Светослав Дяков.

Вторият гол падна в 43-ата минута. Точен бе отново бразилският ветеран Марселиньо след остро центриране на Икоко и асистенция на Кешеру. Вратарят Христо Митов се намеси твърде неубедително, тъй като ударът бе в тялото му.

Снимка: Bulphoto

Самият Кешеру оформи класическото 3:0 в 56-ата минута с поредния си гол в първенството. Румънският национал реализира с глава след центриране от ъглов удар и отклонена топка от сънародника му Козмин Моци.

Четвъртото попадение бе дело на Абел Анисе в 64-ата минута с удар от границата на наказателното поле.

В 79-ата минута Якуб Швиерчок се записа сред голмайсторите за 5:0. Асистенцията бе на Каули Оливейра. Само две минути по-късно полякът реализира отново, за да оформи крайния резултат.