Лудогорец спечели срещу Берое за седми пореден път, а с днешните три точки се откъсна на върха в родното първенство, след като по-рано през деня ЦСКА допусна загуба у дома от Локомотив (Пловдив). Разградчани продължиха успешната си серия срещу старозагорци, като за последно не успяха да надделеят над този съперник преди две години и половина - през май 2019-а.

“Орлите” реализираха по един гол и в двете полувремена, но същевременно дадоха и жертва. Жосуе Са бе заменен принудително от Георги Терзиев в 22-ата минута, а в 32-ата подобна смяна имаше и в Берое, където Кукула замени Омар Камара, като и двете смени бяха продиктувани от контузии.

Мавис Чибота откри след вратарска грешка в 33-ата минута. Генадий Ганев не вкара достатъчно дбре топката в игра, Десподов я отне, а след това с няколко подавания Чибота бе изведен на чудесна позиция и вкара с удар ниско по треватата - 1:0.

През второто полувреме от Берое имаха претенции за дузпа заради игра с ръка, но след консултация с ВАР такава не бе отсъдена около двадесет минути преди края.

В продължението на мача резервата Бърнард Текпетей удвои преднината на своя отбор, след като завърши контраатака, преминала преди това през Десподов и Сотириу - 2:0.

След тази победа авансът на шампионите пред втория ЦСКА вече е 7 точки - те са лидери с 30 от 33 възможни до момента през сезона. Берое пък е шести със 17.