Славия спря Лудогорец с тежък удар в края и не позволи на шампионите да се възползват от ремито по-рано днес на Локомотив (Пд) и Левски.

Димитър Велковски вкара за 1:1 в четвъртата минута на добавеното време и разочорова гостите, които чакаха края на мача и поредното, превърнало се в традиционно за тази есен, 1:0 и три точки.

Защитникът засече центриране с глава и попари Лудогорец, който бе повел през първото полувреме с подобно попадение на Мавис Чибота.

Това бе и последният мач за календарната година в българския футбол, завършил подобаващо драматично.

Успех в София щеше да прати лидера на 7 т. пред Левски, но сега разликата остава 5 точки.

Славия пък се изкачи с една позиция нагоре и е пети.

"Белите" за втори път тази есен спират шампионите, след като направиха 0:0 в Разград през август.