Лудогорец мина през иглени уши в Грузия, но успя да се класира за втория квалификационен кръг на Шампионската лига. "Орлите" паднаха с 0:1 в реванша с Динамо Батуми и така преднината от 3:1 след мача в Разград се оказа достатъчна за постигане на целта.

Тимът на Георги Дерменджиев изигра слаб мач, като извади огромен късмет срещу домакините. Играчите на Динамо на два пъти нацелиха гредите, техен гол бе отменен заради спорна ситуация, в вратарят на Лудогорец Серджио Падт направи ключови намеси.

В последните минути Лудогорец изпадна в глуха защита, но удържа натиска с много треперене и успя да елиминира съперника си. В следващия кръг съперник отново ще е отбор с името Динамо, само че този път от Минск. Преди това обаче предстои дерби с ЦСКА на старта в Първа лига.

Домакините откриха резултата още в третата минута на двубоя. Пата Гудушаури бе изведен с дълго подаване по дясното крило. Той с едно докосване вкара топката в наказателното поле на Лудогорец, където Диниш Алмейда не се намеси по най-добрия начин, а Владимер Мамучашвили не се поколеба да засече с първото си докосване и да реализира - 1:0 за Динамо.

Само 5 минути по-късно домакините вкараха втори гол, но попадението бе отменено заради фаул срещу Сонко Сундберг в наказателното поле на Лудогорец.

Натискът на Динамо продължи с още едно чудесно положение - Паата Гудушаури бе изведен зад гърба на отбраната на Лудогорец, но ударът му срещна горната греда. Буквално минута по-късно нов удар срещна гредата - кошмарни начални 15 минути за българския шампион.

В 19-ата минута отново Гудушаури получи чудесен шанс да се разпише, но Серджио Падт спаси изстрела.

Първото опасно положение пред вратата на домакините дойде в 22-рата минута, когато Текпетей получи добър пас в наказателното поле, но изстрелът му мина над гредата.

Снимка: Bulphoto

Лудогорец обаче успя постепенно да изравни играта и стигна до чудесен шанс за изравняване. Буквално в последната минута на първата част Хуан Крус получи остро центриране, но ударът му от въздуха се отби в горната греда.

Така двата тима се оттеглиха за почивка при гол аванс за домакините в мача, но аванс с 3:2 за българския тим в общия резултат.

В началото на втората част Лудогорец опитваше да вземе инициативата в двубоя и да наложи своя стил на игра. 10 минути след началото на второто полувреме Рик Джонатан опита далечен удар, но топката мина покрай гредата.

В 60-ата минута Динамо отговори със същото, но отново вратарят на българския тим Серджио Падт се намеси с акробатичен плонж и предотврати второ попадение. Постепенно темпото на игра спадна, а "орлите" умишлено започнаха да печелят всяка възможна секунда - очевиден знак, че целта им беше да се опитат да запазят резултата.

Наложи се и смяна в 80-ата минута на Якуб Пьотровски - полският национал на Лудогорец приключи със силите си и получи схващане, като напусна преждевременно игра.

2 минути преди края на редовното време Динамо отново удари гредата след индивидуален пробив, но късметът спаси "орлите" от второ попадение и продължения. Тимът на Георги Дерменджиев се прибра в глуха защита, а съдията даде 6 минути продължение. Падт започна да бави времето и бе нацелен с пластмасова бутилка с вода, като играта бе прекратена. След подновяването до нов гол не се стигна и така Лудогорец загуби мача, но спечели голямата битка с Динамо Батуми.

Това вбеси допълнително феновете на домакините и се стигна до нахлуване, но стюардите се намесиха светкавично.