Българският шампион Лудогорец загуби с 1:2 от германския втородивизионен Хановер 96 в първата си контрола от зимната подготовка. Днешният съперник на "орлите" играе във Втора Бундеслига, където се намира на пето място във временното класиране.

Германците поведоха още в 11-ата минута, когато Николо Трезолди вкара с глава във вратата на Серджио Падт. Българите все пак изравниха пет минути преди почивката, когато Кирил Десподов бе точен от дузпа за 1:1.

След почивката Анте Шимунджа смени изцяло състава си, като в крайна сметка българите не успяха да се преборят за победата, която отиде на сметката на Хановер 96.

В 87-ата минута Дерик Кон се освободи от Георги Терзиев и отбеляза за 2:1 с изстрел в далечния ъгъл.