Лудогорец разгроми гостуващия Хебър с 6:0 в Разград в среща от деветия кръг на българския футболен шампионат.

Това беше едва втори домакински мач за хората на Анте Шимунджа в първенството и те показаха превъзходството си над новака с четири гола през първата част и нови два през втората.

Спас Делев беше единственият, който вкара две попадения за победителите, а по едно добавиха Иван Йорданов, Рик Джонатан, Бърнард Текпетей и Кирил Десподов. Успехът идва четири дни преди големия домакински мач с Рома, който ще даде старт на груповата фаза в Лига Европа за разградчани.

11-кратният шампион се изкачи до второто място в класирането с 19 точки, на една зад лидера ЦСКА 1948, но и с три изиграни мача по-малко. Хебър допусна шесто поражение и е 13-и със седем точки.

Снимка: БТА

"Орлите" си помогнаха с гол още след четири минути игра, когато юношата на клуба Иван Йорданов вкара от воле след лошо избита топка от вратаря Петър Дебърлиев. За 21-годишния Йорданов това беше първи гол с екипа на разградчани и много специален момент за него.

Второто попадение на разградчани падна в 27-ата минута, като това бе най-дългата пауза без гол в мача. Рик Джонатан се разписа след хубав пас между защитниците на Бърнард Текпетей. Това беше втори гол за бразилеца с екипа на Лудогорец, като първият дойде в друг домакински разгром - над Спартак Варна с 5:0.

Третият, който получи ред да отбележи срещу Хебър, бе Текпетей в 37-ата минута. Той получи много далечен пас от защитата и изчака топката преди да я изстреля неспасяемо с воле за 3:0.

Най-красивият гол за домакините падна в 44-ата минута, като негов автор бе Спас Делев. Бившият нападател на Арда бе точен с перфектно изпълнен пряк свободен удар.

Снимка: БТА

Лудогорец не пощади съперника си и през второто полувреме, вкарвайки още в третата му минута. Кирил Десподов направи двойно подаване преди да подаде по земя към вратарското поле и там Делев да засече и да отбележи за втори път - 5:0. Преди този мач Делев имаше само един гол за разградчани.

Футболист №1 на България Десподов също намери време да се запише сред голмайсторите. В 61-ата минута резултатът стана 6:0, когато той вкара от лесна позиция, като асистенцията този път бе на Делев, който върна жестта.