Лудогорец постигна очаквана победа с 2:1 при домакинството си на Ботев (Пловдив) в среща от 16-ия кръг на Първа лига, която беше и последната за годината в българския футбол.

Разградчани вкараха по едно попадение през двете полувремена, като точни бяха Клаудиу Кешеру от дузпа и Доминик Янков. Ботев рализира почетен гол в самия край чрез Салиф Сисе. Така Лудогорец събра 39 точки и завърши годината на върха с шест точки преднина пред Локомотив (Пловдив).

Кризата за "канарчетата" продължава" и тимът записа шести пореден мач без победа в шампионата и четвърта загуба в този период. Пловдивчани остават на незавидната 12-а позиция с актив от 14 точки.

Срещата започна с натискс на шампионите, но в първите минути те трудно се справяха с наситената отбрана на съперника. Това се промени в 18-ата минута, когато Мавис Чибота стреля опасно над вратата сле избита топка при ъглов удар.

Още в следващата атака се откри нов шанс пред Лудогорец. Доминик Янков проби по страхотен начин между защитниците, но ударът му бе спасен класно от Георги Аргилашки.

В 39-ата минута домакините получиха много спорна дузпа. След удар на Мавис Чибота, топката се отби в ръката на Виктор Генев, но тя бе прибрана и бранителят бе застанал с гръб. Въпреки това Николай Йорданов посочи бялата точка и при изпълнението Клаудиу Кешеру бе точен.

През втората част лудогорци си улесниха задачата с ранен гол. В 50-ата минута Кешеру засече центриране и подаде към Доминик Янков, който от близка дистанция разстреля Аргилашки за 2:0. В този период защитниците на Ботев се опитваха да изнасят топката по земя и направиха твърде много грешки.

Първият шанс за гостите дойде в 71-ата минута, когато централният нападател Иван Василев нацели гредата след пас на Салиф Сисе.

В 87-ата минута именно Сисе вкара попадението за своите, след като бе изведен зад защитата и завърши с хубав удар по земя. При повторенията обаче се видя, че има засада при паса към него.