Лудогорец нанесе най-голямата загуба за ЦСКА в елитния български футбол за последните 24 години.

Разградчани унижиха своя съперник насред Разград с 5:0 в среща от втория плейофен кръг на Първа лига, като това е най-голямото поражение за "червените" от това с 0:8 от Литекс през 1998 година.

"Дербито", което противопостави първия и втория в класирането, се превърна в най-голямата победа на Лудогорец в това съперничество, като до момента разградчани имаха триумф с 4:0 на два пъти. Столичани за шести пореден път не вкараха в Разград в мач от първенството.

Срамът за ЦСКА идва в първия мач на Алан Пардю след обявяването му за постоянен мениджър на "червените". Анте Шимунджа пък постига най-изразителния си успех в първенството откакто е начело на Лудогорец.

Снимка: БТА

Алън Пардю не можеше да разчита на голяма част от своите титуляри заради контузии и наказания и бе принуден да започне с експериментален състав с трима в защита. Като титуляри започнаха юношата Росен Божинов, както и Жуниор Нзила, който бе изваден от състава по времето на Стойчо Младенов и има едва две появявания в състава в самото начало на сезона.

Експериментът се оказа крайно неуспешен, като и Божинов, и Нзила бяха сменени още на почивката. През втората част поведението на ЦСКА не се промени и и "армейците" претърпяха тежко поражение, което ще удари по самочувствието на тима преди финала за Купата на България срещу Левски.

Начало на головата серия постави Доминик Янков, който се възползва от грешно подаване на Росен Божинов и реализира за 1:0 в 15-а минута.

Втори гол за Лудогорец реализира Матиас Тисера в 30-а минута, отново след неубедителни изяви на защитниците в червено.

През втората част Лудогорец продължи да доминира и вкара още три гола.

В 51-а минута Бърнард Текпетей реализира за 3:0, а пет минути по-късно Доминик Янков реализира втория си гол с хубав диагонален удар.

Снимка: БТА

В 62-а минута на терена за Лудогорец се появи Игор Тиаго, който броени секунди по-късно се разписа за 5:0 с първия си гол за първия състав на разградчани.

ЦСКА можеше да вкара почетен гол в последната минута, но вратарят Серджио Падт спаси удар на Маурисио Гарсес.

Убедителната победа носи на Лудогорец актив от 70 точки, което е със 17 повече от този на "червените". Ако запазят разликата, разградчани ще подобрят рекорда си за най-убедително спечелване на титлата.