Лудогорец направи нова крачка към мечтаното класиране за Шампионската лига.

Българският първенец се справи в Разград с ирландския Шамрок Роувърс с 3:0 в първата среща от втори квалификационен кръг.

След като играчите на Анте Шимунджа елиминираха черногорския Сутиеска в първия кръг, този път съперникът бе по-сериозен. Въпреки това обаче "орлите" изиграха отличен мач и заслужено спечелиха преди реванша в Дъблин след седмица.

В герой за Лудогорец се превърна кипърският нападател Пиерос Сотириу. Голаджията отбеляза и двете попадения през първото полувреме, с които разградчани решиха всичко.

Сотириу се разписа с глава в 25-ата минута след центриране на Каули. А 10 минути след това удвои, правейки добавка отблизо.

До почивката Лудогорец бе абсолютен хегемон на терена и може да съжалява, че не вкара още голове във вратата на "детелините". След паузата обаче българският шампион намали оборотите и на няколко пъти можеше да бъде неприятно изненадан.

В продължението на срещата пък Игор Тиаго успя след разбъркване да вкара за крайното 3:0, с което Лудогорец успя да запише важна победа, която ще му даде отлична преднина преди ответната битка в Ирландия.

"При 3:0 в квалификационен двубой от европейските клубни турнири определено съм доволен, коментира след мача треньорът на българския тим Анте Шимунджа. - Доволен съм генерално от продукцията, която изнесохме, но това беше само първата стъпка. Успехът е важен за нашето самочувствие и нашата увереност. Вярвам, че нашият отбор ще продължава да се подобрява. В Ирландия те ще играят доста по-различно като домакин, така че ние все още не сме си свършили работата", предупреди спецът.

Ако елиминират ирландците, разградчани ще играят с хърватския гранд Динамо (Загреб) или македонския Шкупи в трети квалификационен кръг на Шампионската лига. При отпадане от Шамрок, Лудогорец ще продължи в третия предварителен кръг на Лига Европа.