Лудогорец спечели срещу Етър с 2:0 в Разград в среща от деветия кръг на Първа лига и затвърди лидерската позиция.

Разградчани дръпнаха на Левски с четири точки преди мача на "сините" с Черно море.

Стигнаха до успеха с два гола през втората част, чиито автори бяха Клаудиу Кешеру и Джоди Лукоки.

Временният наставник Станислав Генчев разстрои бившите си работодатели излизайки с предимно титулярен състав.

Успехът идва пет дни преди Лудогорец да приеме ЦСКА (Москва) в първия си мач от груповата фаза на Лига Европа.

Лудогорец можеше да реши нещата още в първата част, но Жоржиньо направи значим пропуск в 20-та минута сам срещу вратаря. 10 минути по-късно негов гол бе отменен заради засада.

Във втората част нещата за Лудогорец си дойдоха на мястото. Кешеру откри в 47-та минута с добавка след неубедителна намеса на националния страж Христо Иванов.

Крайното 2:0 бе оформено от Джоди Лукоки в 86-та минута, който се възползва от перфектен пас на Дан Битон.