Кирил Десподов продължава да демонстрира невероятната си форма, като именно той бе с основна роля в дербито на първия кръг между шампиона и вицешампиона от миналия сезон.

В него Лудогорец победи Локомотив (Пловдив) с 3:1 и превзе "Лаута" за първи път от три години насам.

Така шампионите тръгнаха успешно по пътя към 11-ата поредна титла, взимайки едно от най-трудните гостувания за сезона.

По традиция Локомотив отново се противопостави с всички сили и нямаше да е никак незаслужено, ако бе стигнал до точката, но голът на Кирил Десподов в 76-ата минута, само пет след появата му в игра, до голяма степен реши сблъсъка на "Лаута".

Да, в крайна сметка шампионите вкараха и трето попадение, но то дойде секунди преди края на мача. Преди него Локомотив уцели греда, удар на пловдивчани бе изчистен от голлинията, но изравнителен гол във вратата на Лудогорец нямаше.

Двата отбора създадоха доста положения за гол, уцелиха по една греда, а и двамата вратари показаха класа с добри спасяване.

Със сигурност можем да заключим, че мачът оправда очакванията на дерби между първия и втория от миналия сезон.

Още от самото начало стана ясно, че ни очаква вълнуващ мач, защото само в рамките на първите 10 минути, Мавис Чибота пропусна сам срещу вратаря, Сантана уцели греда, а за домакините Парвиз Умарбаев пропусна от няколко метра разстояние.

Вълнуващите моменти продължиха, но през по-голямата част от това първо полувреме Лудогорец бе по-активният тим, като Елвис Ману се отчете с два чисти пропуска.

Все пак нидерландксият офанзцивен играч се реваншира в 41-ата минута, когато вече нямаше как да сбърка на празна врата.

Топката му бе поднесена на тази удобна позиция от Бърнард Текпетей, получил страхотен извеждащ пас от Сисиньо.

Втората част обаче принадлежеше на Локомотив.

Пловдивчани започнаха агресивно, нападаха доста повече и в 67-ата минута напълно заслужено изравниха резултата.

Кой, ако не Митко Илиев, който получи асистенция от противниковия играч Сисиньо.

Капитанът на Локо показа, защото бе футболист №1 на България в последните две години, като пое топката и с чудесен удар от около 30 метра изравни резултата.

Валдас Дамбраускас реагира веднага и вкара трима от основните си играчи в игра, а ключова се оказа ролята на Кирил Десподов, който пет минути по-късно навлезе в наказателното поле и с хубав удар в далечния ъгъл изведе Лудогорец напред.

А в следващите 15 минути Локомотив като по чудо не изравни. Пловдивчани нацелиха греда, удар на Руан бе избит от голлинията, а гол така и не падаше.

Това бе наказано в даденото от рефера 7-минутно продължение, когато при една контраатака Бърнард Текпетей излезе на удобна позиция и оформи крайното 3:1 в полза на Лудогорец.