Лудогорец записа безпроблемна победа с 2:0 над Царско село в мач от 14-ия кръг на Първа лига.

Разградчани продължават да оглавяват класирането, като е след този кръг, преднината им пред втория ще бъде 4 точки.

Шампионите все още нямат загуба в първенството, а днешният мач бе осми пореден, в който български тим не успява да се разпише във вратата на Пламен Илиев, което е и клубен рекорд.

Освен това Лудогорец продължава да се чувства все така комфортно в столицата.

Това бе 19-ия пореден мач за първенство, в който разградчани си тръгват непобедени от София.

Последната загуба на тима в столицата бе през август 2016-а на "Герена", когато гол на Божидар Краев в последната секунда донесе успеха на Левски.

Днешният двубой срещу Царско село бе напълно безпроблемен за Лудогорец.

Макар и със 7 промени в състава, гостите тотално контролираха мача, а разликата можеше да е още по-сериозна.

Резултатът откри Якуб Швиерчок в 21-ата минута. Полякът получи чудесен пас от Жоржиньо и с диагонален удар не остави шанс на вратаря.

Вторият гол пък бе дело на десният бранител Жордан Икоко, който в 56-ата минута вкара сходен гол с този на Швиерчок - с диагонален удар отдясно.

Лудогорец уцели и греда, а националът на Хаити - Джони Пласид, направи няколко страхотни спасявания на вратата на домакините.