Лудогорец допусна първи голове и направи първа грешна стъпка от началото на сезона, в който записа общо пет успеха на международната и вътрешната сцена.

Разградчани завършиха наравно 2:2 като гости на ЦСКА 1948, в доста интригуващ мач от третия кръг на Първа лига.

Мач, в който видяхме една страхотна втора част с три гола, обрат и още доста положения от страна на двата тима.

Първата част бе далеч по-мудна, тя премина на ниско темпо и без особено интересни ситуации, а когато изглеждаше, че двата тима ще се оттеглят на полувреме при нулево равенство, Лудогорец нанесе своя удар.

Каули направи двойно подаване със сънародника си Алекс Сантана, а след това отбеляза с помощта на горната греда.

През втората част ЦСКА 1948 доста смело тръгна да търси изравняване, търсеше попадение и само в рамките на няколко минути не само изравни, но и обърна шампиона на България.

Алекс Колев стреля от пряк свободен удар, последвалата добавка на Георги Русев срещна гредата, но след това топката се върна при Ивайло Чочев, който отбеляза за 1:1.

Това бе първият гол, който Лудогорец допуска след три срещи в квалификациите на Шампионска лига и два в Първа лига.

А няколко минути по-късно след бърза контраатака топката достигна до Георги Русев, който овладя, елиминира бранител е технично я пусна покрай вратаря за пълния обрат в мач.

Но тази вечер за пореден път се убедихме в индивидуалната класа и дълбочината на състава на Лудогорец. От пейката се появи Бърнард Текпетей, който четири минути по-късно стреля от около 30 метра и оформи крайното 2:2.

Така Лудогорец остава лидер със 7 точки, но в понеделник шампионите ще могат да бъдат изпреварени от Черно море, който е с 6 точки и мач по-малко.

ЦСКА 1948 пък отбеляза чудесен старт на сезона, като на свой терена победи Левски и направи равен с Лудогорец, а освен това се добра и до реми срещу Пирин в Благоевград.

Снимка: Bulphoto