Лудогорец победи ЦСКА 1948 с разгромното 4:0 в Разград в среща от междинния 25 кръг на българския футболен шампионат.

Разградчани изиграха един от най-силните си мачове от началото на сезона, а главен виновник за това бе Кирил Десподов, който вкара два гола и направи асистенция. Бившият играч на Литекс и ЦСКА за първи път отбеляза повече от веднъж с екипа на "орлите", а останалите попадения бяха дело на Жозуе Са.

Лудогорец си реши мача още през първото полувреме, когато вкара три попадения за 15 минути. Загубата е най-голямата като резултат в историята на ЦСКА 1948. Предишният бе 0:3 също в мач с разградчани.

С третия си пореден успех Лудогорец събра 61 точки и отново ще води с девет на втория Локомотив Пловдив. Столичани остават шести с 35 точки и в последния кръг на редовния сезон може да загубят мястото си в първата шестица за сметка на Черно море, който е с 34 точки.

Снимка: Bulphoto

За да са сигурни в него ще трябва да победят Локомотив Пловдив на националния стадион. Преди това "моряците" ще гостуват на Ботев Враца, а мястото в шестицата на петия Берое, който е с 36 точки, също е застрашено. В последния кръг старозагорци гостуват на "Огоста" в Монтана.

В 13-ата минута Лудогорец по чудо не откри резултата, когато Кирил Десподов подаде на Бърнард Текпетей и той стреля, но от гол линията ветеранът Александър Александров изби.

Защитата на гостите се справяше добре, но се срина в последните 15 минути на полувремето.

В 35-ата Лудогорец поведе. След центриране от корнер Текпетей стреля с глава и последва спасяване на Даниел Наумов, но най-съобразителен бе централният защитник Жосуе Са, който от близка дистанция вкара втория си гол за разградчани.

В 40-ата минута националният врата Даниел Наумов направи чутовна глупост, подарявайки топката на Вандерсон. Бразилецът с български паспорт не прояви егоизъм и подаде на Кирил Десподов, който вкара на празна врата за 2:0.

В самия край на полувремето гол вкара друг български национал - Сисиньо. Той се възползва от асистенция на Кирил Десподов, пратил топката по земя успоредно на вратата.

В 61-ата минута Десподов вкара втория си гол, пращайки топката под плонжа на Наумов след страхотен извеждащ пас на Клаудиу Кешеру.

След това Наумов направи едно хубаво спасяване, а Кешеру направи значим пропуск.