Лудогорец спечели с 4:0 срещу Берое в Стара Загора, като буквално разпиля домакините в рамките на 45 минути през второто полувреме. Така шампионите пак излязоха на второ място във временното класиране на родното първенство - само на точка зад лидера ЦСКА 1948.

Бърнард Текпетей бе главно действащо лице тази вечер. Ганаецът вкара два гола и асистира за още един, а освен това две негови попадения преди почивката бяха отменени.

Именно Текпетей даде тон за разгрома, откривайки резултата в 51-ата минута след асистенция на Игор Тиаго - 1:0. Петнадесетина минути преди края на мача той върна услугата на Тиаго, подавайки му, за да може Игор да отбележи от непосредствена близост за 2:0.

В 78-ата минута Текпетей преодоля Караджов, за да направи 3:0, а в 81-ата минута Матиас Тисера вкара и четвърти гол за "орлите".

Берое единадесети в класирането с 12 точки в актива си. Лудогорец има 29.