Лудогорец записа престижна победа с 2:0 над азербайджанския шампион Карабах във втората си контрола от предсезонния лагер в Австрия.

Разградчани започнаха с три от четирите си нови попълнения в титулярния състав и показаха добра игра, с която надвиха редовния участник в груповите фази на европейските турнири Карабах.

Азербайджанците обаче имаха чудесен шанс да открият в първата минута, когато Димо Бакалов изчисти топката от голлинията.

След 13 минута игра новото попълнение Чибота пропусна от чиста позиция, а а при добавката удар на Бакалов този път бе изчистен от голлинията.

В 17-ата минута бразилецът Марселиньо отправи хубав удар от границата на наказателното поле, с който успя да откри резултата.

Последваха минути без много чисти положения, а играта бе равностойна.

В 69-ата минута Джоди Лукоки напредна и подаде към намиращия се на празна врата Димо Бакалов, който без никакъв проблем удвои.

През второто полувреме за Карабах игра родният национал Симеон Славчев, който имаше добро положение в 77-ата минута, но пропусна.