Лудогорец победи трудно с късен обрат след почивката от 0:1 до 2:1 у дома срещу Верея Стара Загора в двубой от осмия кръг в Първа лига.

Преди почивката "зелените" имаха пълно превъзходство, но не успяха да достигнат до гол. Неточни удари на Сисиньо, Вандерсон и Джоди Лукоки не намериха целта зад Георги Георгиев.

Пет минути преди почивката аутсайдерът в елита изненадващо поведе в резултата. Антон Огнянов се разписа след прецизен удар от фаул. Това е първо попадение в полза на Верея през новия сезон.

В 45-ата минута шут на Клаудиу Кешерю със задна ножица премина над вратата на старозагорци.

Втората част започна с натиск за шампионите. Лукоки и Марселиньо на два пъти пропуснаха да върнат Лудогорец в двубоя.

Влезлият като резерва поляк Якуб Шверчок също в два поредни случая не успя да запише името си сред голмайсторите.

В 78-ата минута логичното се случи и Антон Недялков с удар от около 20 метра изравни резултата. Само три минути след това Марселиньо с левия крак фиксира пълния обрат в двубоя на "Лудогорец Арена".

След тази победа отборът от Разград има актив от 17 точки на второ място в класирането. Верея все още е само с две точки и без нито една победа на 14-та позиция в Първа лига.