Българският футболен шампион Лудогорец стигна до изключително драматична победа с 2:1 при гостуването си на Ботев (Враца) в 22-ия кръг на Първа лига.

Двубоят на стадион "Христо Ботев" трябваше да се играе вчера, но бе отложен с 24 часа заради невъзможността снегът от терена да бъде почистен. Десетки се включиха в почистването в понеделник, за да може мачът да се осъществи. Теренът обаче продължи да е много тежък и кален.

Състоянието на игрището не позволи да се играе кой знае колко качествен футбол, но двата тима показаха желание и вкараха по едно попадение в началните минути. Те изглеждаше, че ще останат единствени в мача, но в седмата минута от 6-минутното добавено време разградчани стигнаха до победен гол чрез Пиерос Сотириу. Така отборът на Анте Шимунджа събра актив от 54 точки и увеличи преднината си на върха на шест точки пред втория ЦСКА.

Ботев пък бе съвсем близо до това да запише първa точкa след подновяването на шампионата, като преди това отборът на Даниел Моралес претърпя две загуби с по 0:4 от ЦСКА и ЦСКА 1948.

Срещата започна ударно за домакините и те поведоха още в третата минута. Мартин Николов центрира от левия фланг и капитанът на врачани Мирослав Маринов вкара от близка дистанция. Интересно е, че младокът, който е юноша на отбора, носи капитанската лента днес, защото навършва 18-годишна възраст. Трудно можеше да си направи по запомнящ се подарък.

В 16-ата минута Лудогорец изравни след продължителен натиск. Топката бе центрирана от ъглов удар и се получи безкрайно разбъркване, при което най- съобразителен бе Алекс Сантана - 1:1.

До края на полувремето Красимир Костов направи важно спасяване след далечен удар на Каули, а минути по-късно Пиерос Сотириу стреля над вратата. В 23-ата минута Ботев пък имаше шанс да вкара втори гол, но Юлиан Ненов стреля твърде слабо от добра позиция.

В началото на втората част Костов спаси нов опасен удар на Каули, а в 60-ата минута той направи двойна намеса след удари на Кирил Десподов и Сотириу.

Ботев (Враца) обаче не играеше в глуха защита и на свой ред предизвика напрежение пред вратата на съперника. В 62-ата минута Костадин Ничев отправи удар, който бе блокиран. Подобно нещо се случи след ъглов удар в 76-ата минута, като тогава Антон Георгиев бе блокиран и топката мина покрай вратата.

На другата врата Лудогорец се затрудняваше и отправи няколко далечни удара, от които най-опасен беше този на Шоу. В последните минути разградчани осъществиха сериозен натиск и удар на Сотириу с глава бе спасен класно от Костов.

Изглеждаше, че мачът отива към равенство, но дълъг пас на вратаря Серджио Падт не бе изчистен добре от защитата на домакините. Топката стигна до Пиерос Сотириу и с бързи действия плюс прецизен удар той донесе бурна радост за своите.