Лудогорец победи трудно Дунав с 2:0 в Русе в равностоен и интересен сблъсък от 20-ия кръг на Първа лига.

Попаденията за шампионите вкараха двата нападатели - Якуб Швиерчок и Клаудиу Кешеру.

Полякът се разписа в 16-та минута, а румънецът в 82-та, за да подпечата успеха.

Той обаче не дойде никак лесно, тъй като Дунав играе равностойно в по-голямата част от двубоя, най-вече през втората част.

Гол на Кешеру бе отменен в продължението на първото полувреме заради засада, която и от повторенията не се видя ясно.

В средата на второто полувреме Дунав трябваше да получи дузпа за удар на Козмин Моци с лакът срещу Ахмед Ахмедов в наказателното поле. Сигнал на Никола Попов обаче не последва.

В края на мача разградчани удариха греда и се разминаха с трето попадение.

Лудогорец вече има 51 точки и води с девет на ЦСКА преди двубоя на "червените" с Ботев (Пловдив). Дунав остава 12-ти с актив от 15 точки.