Лудогорец се позабавлява и наглед без особени усилия, разгроми с 5:0 новака Спартак (Варна).

Освен, че разградчани дадоха почивка на доста от основните си играчи, те със сигурност повдигнаха настроението си с този мач, който идва само няколко дни преди изключително важните битки от Динамо (Загреб) в третия квалификационен кръг на Шампионска лига.

Родният шампион посреща първенеца на Хърватия във вторник, когато със сигурност отпора от протвиника ще бъде в пъти по-сериозен. Защото макар и днес Спартак да показа огромно желание да зарадва солидния брой публика, дошъл от Варна, то разликата в спортно-техническо отношение бе огромна.

А интригата в мача, ако изобщо е имало така, продължи няколко минути, защото точно 11 след началото на мача, Лудогорец вече водеше с 3:0.

Бърнард Текпетей откри 45 секунди след първия съдийски сигнал, а Рик Джонатан и Игор Тиаго набързо направиха преднината класическа.

За щастие Лудогорец реши да успокои темпото, за да не се стига до фрапиращ разгром, но въпреки това разградчани не спираха да стигат до добри положения, които обаче не се превръщаха в гол.

През втората част картинката на терена не се промени. С огромна лекота домакините стигаха до положения, докато Спартак дори не успяваше да изглежда солидно в отбрана. За атакуващите действия на варненци е трудно да говорим.

В последните 15 миниути Сисиньо и Игор Тиаго оформиха крайното 5:0, а Лудогорец вкара нови два гола, които обаче бяха отменени заради засада.

Дебют през втората част направи новото скъпо попълнение Якуб Пиетровски, а двубоят завърши с изключително комична и донякъде безумна ситауция.

В продължението на мача появилият се от пейката Кирил Десподов опита да си изпроси дузпа при резултат 5:0, а действията му доведоха до жълт картон за симулация от страна на съдията.

Все пак Лудогорец се върна на върха в класирането с 10 точки от четири мача, а отборът на Спартак е предпоследен с една точка, като в двете си гостувания от началото на сезона, варненци инкасираха 10 попадения.