Лудогорец победи с 3:0 Нюрнберг в последната си контрола по време на предсезонната подготовка. Шампионите трябваше да изчакат втородивизионния си германски съперник, който закъсня и срещата започна с половин час по-късно от първоначално предвиденото начало.

Спас Делев откри резултата още в 9-ата минута, когато вкара с глава след асистенция на Антон Недялков. Десет минути преди почивката Пиерос Сотириу също вкара, но попадението бе отменено заради засада.

Нюрнберг започна второто полувреме с впечатляващите девет смени, но и тован е бе от особена полза на баварците. Клод Гонзалвеш вкара втори гол за Лудогорец, а в добавеното време Рик Джонатан направи резултата 3:0.

“Орлите” се прибират в България в понеделник вечерта, а следващата седмица ще играят със Сутиеска в квалификациите на Шампионската лига.