Лудогорец превзе негостоприемния стадион "Тича", побеждавайки Черно море с 4:1 в мач от третия кръг на родната Първа лига.

Така след ужасния старт на сезона, шампионите вече записаха две поредни победи на домашната сцена.

Макар мачът срещу Черно море да се падна между два тежки европейски сблъсъка за разградчани, те хвърлиха всички сили, като в крайна сметка напълно заслужиха успеха си във Варна.

Именно този стадион е най-трудният за Лудогорец от появата му в елита преди десетилетие, но днес момчетата на Павел Върба се справиха.

На пръв поглед резултатът изглежда доста категоричен, но с изключение на заключителните 20 минути от мача, превъзходството на разградчани далеч не бе толкова ясно изразено.

Отборът на Черно море се опита да се надиграва с шампионите, като имаше своите шансове пред вратата на Ренан и определено не заслужи да инкасира четири попадения у дома.

Шампионите, които днес играеха в доста ексцентрични розови екипи, стартираха доста силно, като още след шест минути игра успяха да поведат в резултата.

Дебютен гол за разградчани вкара Алекс Сантана. Младият Доминик Янков отлично се завъртя около двама бранители и центрира, като за бразилския му съотборник Сантана не бе проблем да вкара с глава в опразнената врата.

Ранният гол отвори мача и двата тима се впуснаха в атаки, като затвърдиха традицията да правят доста добри мачове помежду си.

Янков имаше шанс да удвои за Лудогорец, а пък Драгош Григоре самоотвержено се хвърли, за да предотврати сигурен гол за Черно море.

След 20-ата минута обаче домакините заиграха доста по-активно и заслужено стигнаха до изравнителен гол. Родриго направи страхотен рейд и отправи перфектно центриране, което Матиа Курьор превърна в гол.

Това бе негово четвърто попадение в последните два мача.

В края на полувремето Лудогорец отново значително вдигна оборотите, а това създаде доста трудности за отбраната на "моряците".

На помощ трябваше да се притече вратарят Иван Дюлгеров, който с две страхотни намеси спаси удари на Кешеру и Каули.

Снимка: Bulphoto

Шампионите обаче все пак стигнаха до нов гол, вкаран от изкаралият 14-дневна карантина заради коронавируса Клаудиу Кешеру.

Румънският национал получи чудесен пас от Недялков и елегантно копна топката покрай хвърлилият се в краката му вратар за 2:1.

До края на полувремето все пак имаше време за още една невероятна намеса на Дюлгеров, който се хвърли в краката на Каули и спаси вратата си от инкасиране на трети гол.

През втората част темпото бе по-ниско, като и пред двете врати нямаше токова опасности.

Лудогорец се стараеше да успокои темпото, разигравайки продължително. Това помагаше на разградчани и да запазят повече сили в горещото време.

Все пак Черно море се възползва от грешка в противниковата отбрана, след като отличен пас на Панайотов намери Курьор, но ударът му бе спасен от Ренан.

И когато "моряците" всячески опитваха да намерят път към изравняването, дойде ужасяващата грешка на централния бранител и най-опитен в състава на тима Даниел Димов.

Той опита да върне към вратаря си от около 40 метра, но подари топката на тъкмо появилия се в игра Жоржиньо, който с диагонален шут покачи на 3:1 в полза на Лудогорец и сякаш реши мача.

До края настроението в домакините се изпари с оглед на решения мач, а Лудгорец вкара и четвърти гол, с който оформи доста категоричен резултат, макар да не бе докрай справедлив с оглед играта на "моряците".

Крайното 4:1 оформи новото испанско попадение Ихиньо, който малко след появяването си в игра излъга двама бранители и с хубав удар вкара.