Лудогорец допусна грешна стъпка по пътя към деветата поредна титла, завършвайки наравно 1:1 срещу Арда.

Това бе отложен двубой от 23-ия кръг на Първа лига, който трябваше да се играе в началото на март, но по това време разградчани спазваха задължителната си карантина след гостуването си на Интер в Лига Европа.

При победа днес Лудогорец можеше да увеличи преднината си пред преследвачите Локомотив (Пловдив) и ЦСКА на 12 точки, но и авансът от 10 пункта при оставащи шест кръга изглежда комфортен.

Въпреки разочароващия резултат, Лудогорец отново не загуби през сезона, а като прибавим и последните 5 кръга от миналия шампионат, серията на разградчани без поражение се равнява на впечатляващите 30 мача.

Снимка: Bulphoto

Очакванията бяха шампионите да вземат без особени трудности днешния двубой на стадион "Лаута" в Пловдив, където Арда играе своите домакинства.

Лудогорец обаче изигра доста под познатото ниво, като в големи периоди от мача разиграваше на изключително бавно темпо, сякаш подценявайки своя съперник.

Играчите на Арда от своя страна направиха няколко опасни контраатаки в началото на мача и показаха на своя съперник, че мачът няма да е никак лесен.

Все пак Лудогорец започна да атакува доста по-сериозно в края на втората част и резултатът не закъсня.

В 37-ата минута бранителите на Арда не успяха да изчистят добре топката, а Драгош Григоре я отклони към Жоржиньо, който се разписа.

Само четири минути по-късно обаче Арда успя да се върне в мача. Най-активният играч в синьо на терена - Спас Делев, със страхотен пас намери съотборника си Иван Коконов, а той изравни резултата.

Този резултат се оказа и краен, макар в края на втората част Лудогорец сериозно да натисна съперника. Разградчани обаче така и не създадоха чисти положения, а малкото точни удари бяха спасени от Месут Юсуф. 28-годишният страж днес правеше своя дебют в професионалния футбол, като включването му в игра се наложи заради травмите на останалите вратари в тима от Кърджали.