Лудогорец се върна на пътя на победите си в предсезонната подготовка в Турция.

След вчерашното си поражение от десетия в чешкия елит - Теплице (1:3), днес родният шампион надви намиращият се с пет позиции по-напред в класирането тим на Сигма Оломуц.

Разградчани спечелиха мача с 3:1, като се представиха на доста по-сериозно ниво от вчерашната си проверка.

Бърнард Текпетей откри резултата в деветата минута, когато получи топката на границата на наказателното поле, откри си пространство за стрелба и с хубав шут откри.

Десет минути по-късо обаче чехите изравниха от корнер, преди Квадуо Дуа да изведе Лудогорец отново напред преди почивката.

Бърнард Текпетей имаше основна заслуга за гола, след като проби отлично по десния фланг и предостави топката на празна врата за Дуа, който просто тябваше да я прати в мрежата.

През втората част разградчани имаха още няколко чудесни ситуации за гол, а крайният резултат три минути преди края оформи Рик Джонатан, който се разписа от границата на наказателното поле.

За Лудогорец подготовката ще продължи с още една чешка контрола, този път срещу Млада Болеслав, преди шампионите да се приберат на родна земя за мача за Суперкупата срещу ЦСКА 1948, който ще се проведе на 10 февруари.