Лудогорец унижи гостуващия Септември за 6:0 в Разград в среща от последния 26-и кръг на редовния сезон в Първа лига.

Разградчани вкараха почти всичките си точни удари по посока на вратаря Янко Георгиев и не оставиха съмнение в превъзходството си над 13-ия в първенството.

Така тимът на Стойчо Стоев дръпна с осем точки на преследвачите Левски и ЦСКА, но "червените" са с мач по-малко. Точни за победителите бяха Якуб Швиерчок на два пъти, Марселиньо на два пъти, Драгош Григоре от дузпа и Клаудиу Кешеру.

Резултатът бе открит още в седмата минута. След центриране от корнер топката стигна до Драгош Григоре, който отклони за Швиерчок и от близка дистанция полякът вкара с глава за 1:0.

Вторият гол падна в 21-та минута. Дълга топка стигна до Станислав Манолев, който с едно докосване отклони за Швиерчок и отново отблизо нападателят реализира.

Секунди по-късно разградчани получиха дузпа за нарушение на Георги Стоичков срещу Антон Недялков. Зад бялата точка застана Григоре и с перфектно изпълнение оформи класически резултат.

До края на полувремето Лудогорец стигна и до четвърти гол. Технична игра на Вандерсон, който проби отляво, доведе до пас на Марселиньо, който непокрит нямаше проблем да вкара за 4:0.

Разградчани не се спряха и през втората част. При контраатака в 55-та минута Вандерсон и Марселиньо показаха страхотното си партньорство с двойно подаване и бившият български национал реализира втория си гол.

Шестият пирон в ковчега на столичани бе забит от Клаудиу Кешеру в 64-та минута с добавка след спасен удар на Марселиньо, който пропусна да оформи хеттрик.

Така Лудогорец завърши редовния сезон с категорична преднина пред преследвачите.