Лудогорец се върна на победния път след отпадането от Левски в турнира за Купата на България.

Разградчани победиха с 5:1 гостуващия Дунав в последната 24-ия кръг на родния шампионат, за да увеличат разликата си на върха на девет точки, като са и с мач по-малко.

Пет от попаденията паднаха през първото полувреме, като русенци поведоха в резултата, но по този начин само ядосаха съперника си, който отвърна с четири бързи гола и още един в края на мача. Точни за Лудогорец бяха Мавис Чибота, Клаудиу Кешеру на два пъти, Марселиньо и Жоржиньо. За "драконите" се разписа Григор Долапчиев.

Дунав шокиращо поведе в петата минута след груба колективна грешка на шампионите. Спорно подаване на Козмин Моци принуди Владислав Стоянов да излиза. Вратарят опита да подаде на свой бранител, но Григор Долапчиев пресече топката с глава и я вкара в опразнената врата.

Лудогорец успя да изравни сравнително бързо - в 13-ата минута. Мавис Чибота разстреля стража на русенци отблизо след грешка на защитник, който реши да спира топката в наказателното поле вместо да я изчисти.

В 30-ата минута обратът стана пълен, а автор на попадението беше добре познат - Клаудиу Кешеру. Той се възползва от пас на Тауата, който беше изведен зад защитата от свой съотборник. Румънският голаджия вкара един от най-лесните си голове през сезона.

Само две минути по-късно Марселиньо направи резултата 3:1, след като вратарят Хуго Гумиеро трябваше да спасява потенциален автогол на Петко Цанков. Марелиньо се възползва перфектно от възможността за добавка.

В 39-ата минута резултатът вече бе 4:1. Кешеру отново се разписа, този път след остро подаване на Чибота.

Крайното 5:1 беше оформено от Жоржиньо, който се възползва от извеждащ пас на Кешеру в 81-ата минута.

Така с лекота Лудогорец добави три точки към актива си от общо 52, за да дръпне допълнително на Левски, Локомотив и ЦСКА, които са с по 46. Разградчани имат да играят и отложен мач с Арда. Дунав остава предпоследен с 18 точки.