Лудогорец стигна до четвъртфинал в турнира за Купата на България, който неуспешно се опитва да спечели вече шест години. "Орлите" отстраниха Царско село след победа с 2:1 в София, за да продължат напред в надпреварата, в която за последно ликуваха през 2014 година.

Победата днес обаче бе с цената на жертва, след като националът Антон Недялков получи контузия.

Гостите започна по-настоятелно, като най-активен в атаките бе Мавис Чибота, който стана и автор на първия гол в мача. Конгоанското крило бе изведен зад защитата на столичния тим от Елвис Ману, след което прати топката в мрежата на вратаря Михаил Иванов в 33-ата минута на двубоя.

Няколко минути след това гостите дадоха жертва в лицето на Антон Недялков, който получи контузия на коляното след сблъсък с Лесли Са. Националът нямаше как да остане в игра и бе изнесесн на носилка, а на негово място се появи Козмин Моци.

Във финалните моменти на първата половина разградчани отбелязаха за втори път - Абел Анисе вкара с глава след центриране от корнер и създала се суматоха в наказателното поле за 2:0.

Домакините се активизираха в началото на второто полувреме, предимно чрез Дилан Мертенс и Емануил Манев. Именно нидерландецът намали изоставането на Царско село в 59-ата минута, когато отне топката в центъра на терена и пробяга разстоянието до наказателното поле, елиминирайки няколко противникови защитници, за да вкара с удар по земя в далечния ъгъл на Пламен Илиев.

Три минути преди края гол на Панайотис Лука за столичани бе отменен заради засада.