Шампионът Лудогорец вече докосва рекордната десета поредна титла в родното първенство.

“Орлите” спечелиха срещу Ботев (Пловдив) с 2:0 при гостуването си в Коматево в последния мач от редовния сезон във футболния ни елит и вече се нуждаят от само една победа в плейофите, за да вземат златните медали за пореден път.

Гостите контролираха играта, но не успяха да отбележат през първото полувреме. За сметка на това след почивката вкараха два гола в рамките на 16 минути, които продължиха серията им от мачове без загуба в шампионата - вече осем поредни мача.

Вандерсон вкара за 1:0 в 66-ата минута, само 120 секунди след като получи капитанската лента от напусналия игра Кешерю. Бразилецът с български паспорт задържа топката около границата на наказателното поле и с добре насочен удар я прати в долния ляв ъгъл на Аргилашки.

В 82-ата минута отново той бе главно действащо лице и вкара втория си гол с шут от движение, след като Аргилашки направи хубаво спасяване, но добавката на Вандерсон отново попадна в същия ъгъл като при първия гол.

Така Лудогорец завършва редовния сезон с 64 точки - 12 повече от Локомотив (Пловдив). Ботев пък финишира точно над чертата на изпадащите с 24 точки на десетото място.