Родният шампион Лудогорец победи грузинския първенец Торпедо (Кутаиси) с 4:0 в мач реванш от плейофите на Лига Европа.

Така след успеха с 1:0 преди седмица в Грузия, разградчани отстраниха своя съперник с общ резултат 5:0 и ще играят в групите на Лига Европа.

Това ще е пето участие на Лудогорец в групова фаза на европейски турнир.

По този начин седемкратният роден шампион си осигури европейски футбол поне до края на календарната година и минимум 3 милиона евро приход в клубната каса.

Разградчани изиграха един от най-добрите си мачове под ръководството на Пауло Аутуори.

Тимът в зелено изцяло контролираше събитията на терена, като победата можеше и да е доста по-убедителна, но българският тим изпусна доста положения в предни позиции.

Мачът се разви страхотно за Лудогорец от самото начало. Още в 6-та минута родният шампион вече водеше в резултата, а точен бе Върджил Мисиджан.

Холандецът получи пас от Клаудиу Кешеру и със страхотен техничен удар откри.

След гола възникна напрежение в блока от Сектор "А", където бяха настанени около 50 фенове от Грузия.

За щастие намесата на полицията предотврати по-сериозни проблеми, а феновете на гостите бяха изведени от стадиона.

Снимка: БТА

Последваха още няколко добри шанса за Лудогорец, а в 19-та минута завърналият се след контузия Ренан трябваше да се намесва при най-доброто положение за гостите.

Бразилският страж по отличен начин спаси удара с глава на Лачни.

Разградчани продължиха с активната си игра, а това се отплати в 37-та минута.

Густаво Кампаняро засече с глава от корнер, вратарят изби първия му удар, но при добавката бразилецът бе точен за 2:0.

През втората част видимо обезверените гости рядко застрашаваха вратата на Ренан,а в рамките на две минути Лудогорец окончателно уби интригата в мача.

В 59-та минута Кампаняро вкара втория си гол в мача след асистенция на Вандерсон.

Именно Вандерсон бе в прегръдките на съотборниците си в следващата атака, когато получи пас на чиста позиция от Мисиджан и безпроблемно преодоля вратаря.

До края Лудогорец намали темпото, но все пак имаше още няколко положения, които пропусна.

Снимка: БТА

В крайна сметка 4:0 се запази, а разградчани очакват утрешния жребий, където вероятно ще бъдат поставени във втора урна.

Има минимален шанс родният шампион да попадне и в първа уран, но това минава през няколко сензационни резултата в останалите срещи.