Лудогорец допусна трета поредна загуба в груповата фаза на Лига Европа и почти сигурно заличи шансовете си за класиране в елиминационната фаза.

Разградчани очаквано претърпяха поражение при домакинството си на английския Тотнъм с 1:3 и не успяха да повторят подвига на белгийския Антверп, който преди седмица победи "шпорите".

Водени от временния си наставник Станислав Генчев, разградчани бяха прекалено респектирани от по-именития съперник, който в началото на сезона се измъчи в елиминациите срещу Локомотив (Пловдив), когато спечели с 2:1. Второто гостуване на Жозе Моуриньо и компания в България обаче бе далеч по-леко.

ВИЖТЕ ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА В РАЗГРАД >>>

Снимка: AP/БТА

Този път "шпорите" не подцениха родния съперник и атакуваха от първата до последната минута. Разочароващо обаче бе колко лесно стигаха до изгодни ситуации и резултатът можеше да е много по-убедителен в тяхна полза. Днешното представяне на разградчани бе много по-вяло от тези, които сме виждали от тях в предишни години срещу грандовете от най-големите първенства. Нямаше я нужната организация в отбрана, а вдъхновението изглеждаше изчерпано. Вероятно роля изигра и фактът, че на "Хювефарма Арена" публика липсваше.

Ранен гол на суперзвездата Хари Кейн донесе спокойствие на гостите, а Лукас Моура и Джовани Ло Селсо също се записаха сред голмайсторите. Голаджия №1 на Лудогорец Клаудиу Кешеру вкара поредното си попадение за "орлите" в Европа.

Загубата оставя деветкратния шампион на България без точков актив след три мача, а Тотнъм повежда групата поне временно с 6 точки, тъй като по- късно Антверп приема ЛАСК Линц.

Тотнъм направи голям пропуск още във втората минута на срещата след фантастична комбинация и извеждащ пас към Хари Кейн. Нападателят от чиста позиция по чудо стреля над вратата.

В шестата минута голаджията на гостите отново пропусна. Негов удар от дистанция срещна страничната греда на Пламен Илиев. Толкова рано, а вече толкова уплаха за "орлите".

Три минути по-късно англичаните стигнаха до нов опасен удар. Гарет Бейл от пряк свободен принуди националния ни страж да вади топката в ъглов удар.

Времето на Кейн логично дойде и то още в 13-ата минута. След изпълнение на корнер от Лукас Моура, Кен бе над всички и вкара своя гол №200 в мач №300 с екипа на "шпорите".

Първото напрежение пред вратата на Тотнъм дойде в 23-ата минута след изпълнение на ъглов удар. Получи се лека суматоха, но топката светкавично бе изчистена.

В 25-ата минута Пламен Илиев направи супер спасяване. Пас на Кейн към Моура беше пресечен, но се получи перфектна възможност на Ло Селсо, който от близка дистанция не успя да преодолее стража.

Доминацията на Тотнъм все пак доведе до втория логичен гол в 33-ата минута. Този път Хари Кейн се превърна в асистент, след като даде успореден пас на вратата към Моура за 2:0. Същото го опитаха малко по-рано неуспешно, когато Илиев се наложи да спасява.

Първият сериозен удар на Лудогорец дойде веднага след това. Негов автор бе Кешеру, а след рикошет топката мина до гредата. Това бяха първите притеснения за Джо Харт.

Кейн продължи безмилостно да търси голове и на два пъти в рамките на минута създаде опасности. В 39-ата Илиев трябваше да прави ново спасяване след удар на десетката от малък ъгъл.

На почивката Жозе Моуриньо направи двойна смяна, за да съхрани две от звездите си за предстоящите битки във Висшата лига. Хари Кейн и Муса Сисоко напуснаха за сметка на Пиер Хойберг и Винисиус. За Лудогорец в игра влезе Бърнард Текпетей на мястото на Елвис Ману.

Именно Текпетей имаше ключова роля Лудогорец да върне един гол в 50-ата минута. Негов удар рикошира в защитник, но се получи перфектен извеждащ пас към Кешеру, който от близка дистанция вкара на Харт за 1:2.

Тотнъм отвърна с още един голям пропуск, като този път виновникът бе Винисиус. От супер позиция непокрит той стреля над вратата след остро центриране на Ло Селсо. Малко след това самият аржентинец пропусна с удар от границата на наказателното поле.

В 62-ата минута Хюн-Мин Сон влезе в игра и официално мачът свърши. Надъханият кореец се нуждаеше само от секунди, за да даде асистенция на Ло Селсо след серия от бързи пасове на "шпорите" - 3:1.

Малко след това нидерландецът Стивън Бергвайн влезе в игра за гостите и също бе близо да вкара гол секунди по-късно. Той нанесе 18-ият удар за "шпорите", който мина покрай вратата. Лудогорец направи няколко хубави атаки, но те завършваха с крайно неточни удари.

В последните 10 минути Тотнъм продължи да пресира, но не поемаше излишни рискове и с лекота задържа комфортния си аванс. Нанесе още няколко удара, но твърде неточни. Моуриньо можеше да е доволен от цялостното представяне.