Българският шампион Лудогорец допусна първа загуба в групите на Лига Европа. След като в първия си мач "орлите" взеха точка като гост на Мидтиланд, сега те не успяха срещу Цървена звезда в първото си домакинство, отстъпвайки на сръбския гранд с 0:1 в Разград.

Домакините стигнаха до опасност още във втората минута, когато Бърнард Текпетей надбяха левия бек на Цървена звезда и нахлу в наказателното поле, но стреля в обсега на вратаря.

Звезда отговори с атака в шестата минута, когато Милан Родич нахлу в българското наказателно поле при сходна ситуация, но Жосуе Са осуети опасността, пресичайки подаването.

В 18-ата минута Лудогорец получи свободен удар на добра позиция - на двадесетина метра по диагонал от вратата на съперника. Ситуацията бе удобна за Текпетей, който стреля с десния крак, но право в стената от сръбски футболисти.

Родич изведе Бен Набуан сам срещу Кахлина в 27-ата минута, но лошо първо докосване на острието от Коморос го отдалечи от вратата и от стопроцентов голов шанс.  Сърбите определено заиграха с повее самочувствие и пет минути след предходната опасност Диони стреля с глава, но неточно.

Гостите сякаш пренесоха инерцията си от края на първото полувреме и във втората част, като в 50-ата минута Иванич проби отляво в наказателното поле на Лудогорец, но се засуети прекалено много и бе затворен бързо от двама играчи в зелено.

В 59-ата минута вратарят Зоран Попович предотврати инфарктна ситуация в собственото си поле. Той боксира точно навреме центриране на Сисиньо, което отиваше точно на главата на Клод Гонсалвеш.

"Звездашите" откриха резултата в 64-ата минута, когато Гелoр Канга не остави шанс на Кристиян Кахлина с бомбен шут извън наказателното поле след асистенция на Милян Павков. За габонският нападател това е втори гол в Разград, след като се разписа и през 2016 година в квалификациите за Шампионската лига.

Снимка: БТА

Валдас Дамбраускас моментално потърси промяна и пусна в игра Кирил Десподов и Джордан Икоко на местата на Шакил Пинас и Жосуе Са. Именно комбинация между Икоко и Текпетей завърши с поредния пробив на ганайското крило, който обаче не успя да стреля точно.

Буквално в ответната атака на сърбите Кахлина спаси Лудогорец от това да получи втори гол. Хърватският вратар парира по перфектен начин изстрел на Бен Набуан от няколко метра след пас на Павков.

В 77-ата минута задачата на българския шампион стана още по-трудна, след като Сисиньо бе изгонен. Бразилецът с български паспорт получи втори жълт картон след удар по главата на може би най-активния играч на съперника - Милян Павков.

Снимка: БТА

Две минути след изгонването на Сисиньо, Мавис Чибота надбяга двама защитници на белградския тим и стреля покрай плонжа на Попович, но топката буквално се търкулна на сантиметри от празната врата.

След два изиграни мача Лудогорец е с една точка, докато сърбите са с пълен актив от две победи и общо шест точки начело на групата.