Лудогорец приключи участието си в груповата фаза на Лига Европа без победа, заемайки последното четвърто място в групата си.

Разградчани завършиха наравно 1:1 с швейцарския Цюрих в последния си европейски мач за сезона.

Така след 4 равенства и две поражения, българският шампион за първи път от трите си участия не успява да прескочи този етап на Лига Европа.

Гостите успяха да открият резултата в 21-ата минута. Бенямин Кололи центрира опасно след глупаво нарушение на Сисиньо, а оставеният непокрит Стивън Одей се разписа с глава.

Сериозна грешка в швейцарската отбрана обаче позволи на Лудогорец да изравни в последната минута от първата част.

Вместо да изчисти топката, Мирлинд Крезю я подаде към Якуб Швиерчок, а полският нападател безпроблемно вкара за 1:1.

Снимка: АР/БТА

Двата отбора не изиграха най-добрия мач в разградския студ. Лудогорец бе по-активният на терена, но това не водеше до чисти положения срещу швейцарците, които не бяха в оптималния си състав.

Най-силният период за разградчани бе в края на мача, когато атаките зачестиха, но ударите към вратата пак бяха рядкост, което означаваше равенство между двата тима.

В другия мач от групата немският Байер Леверкузен разгроми АЕК Ларнака с 5:1.