Лудогорец постигна убедителна победа с 3:0 при гостуването си на ЦСКА 1948 на национални стадион "Васил Левски" в среща от 12-ия кръг на Първа лига.

Така разгадчани затвърдиха лидерството си в шампионата с третия си пореден успех. В играч на мача се превърна румънският реализатор Клаудиу Кешеру, който вкара две попадения и подаде за трето.

ЦСКА 1948 записа първо поражение от 19 септември насам, като в този период спечели четири мача от първенството и завърши наравно в друг. Хората на Красимир Балъков остават на четвърта позиция с 19 точки, на седем от днешния си съперник.

Лудогорец, който днес не беше воден от Станислав Генчев, тъй като наставник се е почувствал зле, започна силно двубоя. Още във втората минута Текпетей намери Доминик Янков в наказателното поле и младият българин направи голям пропуск от дузпата, пращайки топката над вратата.

Снимка: Bulphoto

В 14-ата минута вратарят на домакините Даниел Наумов направи фантастично спасяване след силен шут на Каули Оливейра. ЦСКА 1948 отвърна с центриране на Мартин Камбуров, което кацна на напречната греда.

В 32-ата минута Антон Недялков проби по левия фланг и центрира по земя. Топката стигна до Клаудиу Кешеру, който от много изгодна позиция изненадващо стреля встрани.

Не такъв бе случаят обаче в последната минута на първата част. Лошо върната топка към Наумов от страна на Шопов бе отнета от Кешеру, който лесно преодоля стража за 1:0.

В 57-ата минута ЦСКА 1948 имаше основателни претенции за дузпа, след като Козмин Моци игра с ръка, след като направи шпагат срещу Марио Топузов.

В 65-ата минута Лудогорец удари за втори път. Мавис Чибота и Клаудиу Кешеру комбинираха по феноменален начин и африканецът реализира за 2:0.

Шоуто на Кещеру продължи и в 78-ата минута той вкара за втори път. Фелипе Сантана му подаде сам срещу вратаря и голаджия с класата на румънеца нямаше как да пропусне от такава позиция - 3:0.

В края на мача завърналия се в състава на Лудогорец Владислав Стоянов направи прекрасно двойно спасяване, за да запази чистата си мрежа.