Дни след неприятното си отпадане от Шампионска лига, Лудогорец постигна впечатляваща победа в Първа лига.

Разградчани спечелиха традиционно трудното гостуване на Берое в Стара Загора с 4:2.

Шампионите показаха изключителна ефективност и макар да не владееха играта, с бързите си атаки успяха да отчаят домакините.

Новото попълneние Жоржиньо, който пристигна от ЦСКА се отчете с два гола, дебютни за него с екипа на разградчани.

Той даде преднина на тима си още в 9-ата минута, когато с отличен финт с тяло елиминира бранител и пусна топката покрай Душан Перниш.

Опасните контраатаки продължиха и в 35-ата минута Лудогорец вече водеше с 2:0, а герой отново бе Жоржиньо.

Националът на Гвинея-Бисау получи топката в наказателното поле и с изключително теничен удар не остави шансове на вратаря.

В ответната атака Берое имаше неоснователни претенции за дузпа. 11-метров удар обаче бе отсъден в последната минута на полувремето, за нарушение срещу Зоран Йосипович.

Новото попълнение на старозагорци се нагърби с изпълнението и бе точен за 1:2.

Той върна надеждите на домакините, но те угаснаха доста бързо още в началото на втората част. Виновник бе Клаудиу Кешеру, който в рамките на 2 минути наниза две попадения.

И в двата случая той получи пасове около точката за дузпа и демонстрира отличния си голмайсторки нюх.

Вече с преднина от 3 гола, разградчани доиграваха спокойно мача.

В даденото от съдията продължение Зоран Йосипович впечатли с втори гол, този път с глава.

Така шампионът тръгна в първенството с две поредни победи, докато Берое има 3 точки.