Шампионът Лудогорец прати в историята кошмарния старт на сезона и загубата с 1:3 от Ботев (Враца).

Разградчани взеха и реванш от Славия за поражението в края на миналия сезон, надигравайки "белите" без особено напрежение с 3:0 в навечерието на началото на европейския си поход в квалификациите на Шампионската лига - срещу черногорския Будучност (Подгорица) следващата седмица.

Двата отбора си размениха по две добри възможности, като това бяха и единствените интересни моменти в първия четвърт час в Разград, в който гол не падна.

След това Лудогорец очаквано наложи контрол над двубоя и продължи да натиска, като стигна до нови опасности пред вратата на "белите". Каули изведе с добър пас Сисиньо, който отклони към новото попълнение Ихинио Мартин, но защитник на гостите изби топката точно преди завършващия му удар. Малко след това Ренан изплаши своя отбор, след като боксира топката и падна лошо на бедрото си, но успя да остане в игра.

Точно минута преди почивката нулевото равенство бе пратено в историята, а шампионите откриха резултата. Каули отправи силен шут от границата на наказателното поле, а Антонис Стергиакис спаси, но след това топката се озова в Сисиньо и той я прати в мрежата на Славия, макар и с доза късмет, след като тя се отби в земята - 1:0.

Две минути след началото на второто полувреме Лудогорец отбеляза и втори гол чрез Козмин Моци, но той бе отменен заради засада. Румънецът вкара след центриране от фаул и удар отблизо, ала радостта му бе кратка. Лошата новина за домакините бе принудителната смяна на Георги Терзиев, който напусна заради контузия.

Играта се пренесе предимно в половината на Славия и малко след 70-ата минута "орлите" удариха греда. Това се случи след удар на новото попълнение Бърнард Текпетей от воле. Почти веднага след това гол все пак падна и той бе дело на Мавис Чибота, който отбеляза от пряк свободен удар. Конгоанецът успя да насочи топката между футболистите от стената и тя попадна в далечния на Стергиакис ъгъл за 2:0.

Козмин Моци все пак успя да отбележи - от дузпа в 79-ата минута, която бе отсъдена за нарушение срещу Инихио Мартин. Капитанът на домакините отбеляза хладнокръвно в противоположния ъгъл за 3:0.